- Godziny pracy
- Procedury
- Do pobrania
- Zajęcia UKS "Orlik"
- Wyniki szkoły w sporcie
- Zarząd UKS
- Statut UKS
- Najlepszy sportowiec
- Regulamin konkursu
- Wyjazdy na pływalnię
- Prezentacja
- Stare fotografie
- Świadkowie zdarzeń
- Tak ją pamiętam
- Szukamy śladów historii
- Postacie literackie
- OGŁOSZENIA


Dziennik elektroniczny


Nasz sponsor:

Podporucznik Stanisław Leszczyński 1897 – 1940


Tu jesteśmy:

Uprzejmie donosimy, że:

Strona istnieje
od 23-09-2004 roku

 Aktualności 2017/2018


 

MISTRZOWIE ORTOGRAFII W LISTOPADZIE

    Uczniowie klasy IV i V w listopadzie 2017 r. brali udział  w II edycji szkolnego konkursu „I  ty możesz zostać mistrzem ortografii”. Napisali sześć dyktand składających się ze zdań z trudnościami ortograficznymi. 
    W rywalizacji indywidualnej najlepsi okazali się:

I miejsce

Martyna Sowik

Dorota Wójcik

kl. IV

kl. IV

średnia

średnia

4,0

4,0

II miejsce

Klaudia Kowalak

kl. IV

średnia

3,8

III miejsce

Leon Jakubczak

kl. IV

średnia

2,7

IV miejsce

Nikola Tkaczyk

kl. IV

średnia

2,5

V miejsce

Paulina Caban

kl. IV

średnia

2,3

Bartosz Kosior

kl. V

średnia

2,3

Maja Sadurska

kl. V

średnia

2,3


    We współzawodnictwie międzyklasowym wyniki przedstawiają się następująco:

        klasa  IV       średnia         2,2,

    klasa  V        średnia         1,5 
 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
 

 Ddodała: Ortografka


Obchody 11 listopada w naszej szkole

 

  Wszyscy Polacy młodsi i starsi pamiętają o ważnym wydarzeniu związanym  z naszą ojczyzną - odzyskaniu wolnego i suwerennego państwa. Stało się to 11 listopada 1918 r. i dlatego własnie tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

 Nasza szkoła 10 listopada zorganizowała obchody tej rocznicy. Najpierw spotkaliśmy się w świetlicy, gdzie po wprowadzeniu sztandu szkoły odspiewaliśmy hymn narodowy. Potem uczniowie klasy VI pod opieką pani Agnieszki Poniatowskiej Chudziak  zaprezentowali krótką część artystyczną. Nasza młodzież w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła termin ,,Niepodległość”, recytując wiersze oraz śpiewając piosenki patriotyczne. Szczególnym talentem wykazała się Natalia Przysiadła, śpiewając piosenkę pt.,,Gdy Chopin grał ”. Publiczność nagrodziła szóstoklasistów gromkimi brawami.

Nastepnie głos zabrała pani Dyrektor Ludmiła Romaneczko, przypomniała ważne postacie historyczne, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości: Józefa Piłsudskiego czy Ignacego Paderewskiego oraz znaczące wydarzenia historyczne: powstanie wielkopolskie, wojnę z bolszewikami, powstania śląskie. Podziekowała także wszystkim za obecność i uwagę.  Pod koniec uroczystości starsze klasy z wychowawcami udali się pod kamień z tablicą poświęconą naszemu bohaterowi wojennemu – porucznikowi Stanisławowi Leszczyńskiemu, aby uczcić jego pamięć i oddać mu cześć w tak ważnym dniu. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego  (Szymek  Czubacki, Tomek Bocheński i Zuzia Mazurek) złożyli pod tablicą kwiaty i zapalili znicze, wprowadzając nas w nastrój zadumy nad losem Polski.

W listopadzie 1918 r. Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. Szanujmy  to, że możemy żyć w wolnym kraju, bez wojen. Bądźmy z tego dumni i nie zapominajmy o tak ważnych momentach historii polskiej!

                                                                                 dodały: Julia Przysiadła i Natalia Przysiadła


„Zajęcia świetlicowe”    

          

    W świetlicy szkolnej dzieci oczekujące na rodziców spędzają miło czas. Podczas zajęć  bawią się, uzyskują wsparcie w odrabianiu pracy domowej, grają w gry planszowe rozwijające pamięć i logiczne myślenie, spacerują po okolicy, biorą udział w zajęciach i zabawach ruchowych oraz rozwijają swoje zainteresowania plastyczne i twórcze. Podczas zajęć świetlicowych wykonały piękne jesienne obrazki wykonane techniką orgiami, układali kompozycje z jesiennych liści oraz wiele innych pięknych prac, które można podziwiać na wystawkach zorganizowanych na korytarzu szkolnym.
 
                                                                                                                          K. Keller

 


                              ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS

           W dniu 26 października 2017 r.  dzieci z klasy I zostały włączone  w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Wólce Rokickiej.  Gośćmi na uroczystości byli P. Krzysztof Kopyść – Wójt Gminy Lubartów, P. Tadeusz Wiak – przewodniczący komisji oświaty oraz P. Anna Jankowska z SZASz w Lubartowie. Spotkanie rozpoczęło się od hymnu szkoły i złożenia kwiatów przez pierwszoklasistów pod tablicą poświęconą  Patronowi Szkoły –  Bolesławowi Prusowi.

                      Zanim jednak nastąpiła uroczysta  chwila pasowania,  uczniowie klasy I musieli odwiedzić różne krainy i wykazać się wiedzą w repertuarze recytatorsko – wokalno -   tanecznym. Nie zabrakło emocji, bo na uroczystość przybyła zła wróżka, która czuła się obrażona, że  wszyscy zapomnieli o zaproszeniu jej. Wróżka zamieniła dzieci w żółtodzioby, a odczarować ich mogły tylko poprawnie wykonane przez dzieci zadania.  Jednak bohaterowie uroczystości stanęli na wysokości zadania i zły czar znikł. 

Po części artystycznej  zła wróżka przekazała symboliczny ołówek  Pani dyrektor i poprosiła o pasowanie nim na uczniów. P. Ludmiła Romaneczko, zwracając się do naszych najmłodszych kolegów, przypomniała tradycje pasowania oraz życzyła  sukcesów w nauce i nawiązania przyjaźni w szkole. Po tej przemowie pierwszaki uroczyście  ślubowały na sztandar szkoły, a potem Pani dyrektor  dokonała  pasowania na ucznia, przyjmując pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Edyta Mazurek   potwierdziła ten fakt, przypinając pierwszakom tarcze, a wychowawczyni Pani Ewa Całka wręczyła pamiątkowe dyplomy. 

Następnie Wójt Gminy Lubartów P. Krzysztof Kopyść złożył dzieciom oraz ich rodzicom serdeczne życzenia wspaniałych ocen i osiągnięć w trakcie szkolnej kariery, a później z pomocą gości obdarował ich przywiezionymi upominkami. Uroczystość zwieńczona została wręczeniem książek  przez rodziców bohaterów uroczystości oraz prezentów wykonanych samodzielnie przez uczniów klasy II i III.

Ostatnim punktem programu była wyczekiwana dyskoteka połączona z poczęstunkiem, na którą zaproszono  również starszych i młodszych kolegów. Radości nie było końca, a pierwszacy uznali, że był to najpiękniejszy dzień w ich życiu.

 

Życzymy powodzenia!!!


          DEKORACJE  KLASY  VI

 
    Dnia 25.10.2017 roku szóstoklasiści na lekcji techniki samodzielnie wykonali kalendarze i ozdobne pudełka. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne materiały i zabrali się do pracy.

      Wykonanie kalendarza polegało na wycięciu z kolorowego kartonu łodygi i trzech kwiatów o różnej wielkości. Następnie należało za pomocą nożyka wyciąć w łodydze okienka do odczytywania nazw i dni miesiąca oraz dni tygodnia, po czym zapisać na małych karteczkach ich nazwy, a na średniej tarczy wypisać liczby od 1 do 31. Na końcu wystarczyło trzy tarcze nałożyć na siebie i połączyć je za pomocą pinezki i małej gumki do ścierania.

      Inaczej było z pudełkiem. Najważniejszym krokiem w tej pracy było zaprojektowanie pudełka na bloku. Pozostało je tylko  wyciąć, skleić i  ozdobić.

      Klasa VI pomimo trudności poradziła sobie z zadaniem. Ozdoby były bardzo ciekawe. Na pewno są one wspaniałą dekoracją w nie jednym pokoju.

  

                                                            dodały: Natalia Przysiadła i Julia Przysiadła


SUKCES W POWIECIE

     Dnia 25.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie odbyły się powiatowe zawody w badmintona. Wybraliśmy się tam pod opieką p. Bogdana Wójcika – naszego nauczyciela wychowania fizycznego. W skład naszej reprezentacji wchodziły:
- dziewczęta: Julka Przysiadła, kl. VI, Wiktoria Wasak, kl. VI
- chłopcy: Szymon Czubacki, kl. VI, Tomasz Bocheński, kl. VI
    W kategorii dziewcząt jak i chłopców rywalizowało po 5 drużyn. Drużyny dzieliły się na 2 grupy. Pierwsza liczyła trzy drużyny, a druga dwie drużyny.
    Nasi reprezentanci, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, okazali się najlepszymi zawodnikami w swoich grupach i obie drużyny zajęły I miejsca. Pojedynki nie sprawiały problemów. Chłopcy wszystkie pojedynki wygrali wynikiem 3:0. Dziewczyny również pokonały wszystkie swoje rywalki,  tylko w odróżnieniu od chłopców jeden mecz zakończyły z wynikiem 3:1.
    Do domu wróciliśmy jako zwycięzcy turnieju z pucharami i dyplomami. Nie możemy się doczekać rozgrywek rejonowych.

 

Brawo dziewczyny i chłopaki!

          Dodał: Tomasz Bocheński


„Pieczone jabłka”         

    Jesień to pora roku, w której zbieramy plony naszej wielomiesięcznej pracy w ogrodzie oraz sadzie. Podczas zajęć dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków uczyły się o sposobach przechowywania, przetworach z warzyw i owoców oraz o konieczności spożywania dużej ilości warzyw i owoców do prawidłowego rozwoju naszego organizmu. Aby zachęcić dzieci do spożywania owoców oraz wspólnego przygotowywania zdrowych  posiłków dzieci na zajęciach przygotowały pyszne pieczone jabłka z niespodzianką w środku z tegorocznych konfitur. Wszystkim dzieciom podobało się wspólne przygotowanie deserku, który własnoręcznie przygotowany smakował jeszcze lepiej.
                                                                                                                                  

  K. Keller

 

DZIEŃ KRAJOBRAZU W NASZEJ SZKOLE

 

         Dnia 20 października 2017 r. cała społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Krajobrazu. Najpierw w klasach uczniowie zapoznali się z pojęciem krajobrazu i rozmawiali na temat jego elementów.

    Następnie dzieci z Oddziału Przedszkolnego 6-latków i uczniowie klas I-III spacerkiem pod opieką wychowawców udały się w  dolinę Wieprza, gdzie rozglądając się w dostępnym widnokręgu wskazywały wzniesienia i  miejsca najniżej położone. Zwracały uwagę na szatę roślinną, dominujące barwy, skupiska roślinne w zależności od miejsca położenia oraz zabudowę terenu.

Dzieci bardzo chętnie obserwowały, a następnie odpowiadały na liczne pytania. W dobrych humorach wróciły do szkoły z nowymi doznaniami i wiadomościami.

         Natomiast uczniowie klas IV-VII wybrali się na dłuższe wycieczki: klasa V  wskazując różne elementy krajobrazu dotarła aż nad rzekę w pobliżu kaplicy w Wólce Rokickiej. Uczniowie podziwiali tam meandry  Wieprza. Klasa VII ruszyła w przeciwnym kierunku i patrząc ze wzniesienia czyli południowej krawędzi doliny rzecznej omawiali krajobraz u swoich stóp. Klasy IV i VI, spacerując wzdłuż jezdni, robiły wypady w stronę lasu i stronę rzeki i nazywali widziane elementy krajobrazu.

dodała: J.K.


 

„ Jesienna dynia”- konkurs przedszkolaków   

    Dwadzieścia jeden pięknie ozdobionych dyń wykonanych przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego 3-4 latków oraz ich rodziców zostało zgromadzone na II Przedszkolnym Konkursie pod hasłem „Jesienna Dynia”. Wśród pomysłowo ozdobionych dyń znalazły się: bałwanek Minionek, pająki, piesek, kotek, sowa, czarownice, Myszka Mini i wiele innych ciekawych stworków wykonanych wspólnie z rodzicami poprzez doklejanie lub dorysowywanie na dyniach różnych elementów. Ze zgromadzonych prac została zorganizowana wystawa, którą mogli podziwiać wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wykonawcy dyniowych stworków zostali nagrodzeni dyniowymi dyplomami oraz książeczkami.
                                                                                                           
              K. Keller,, Święty Jan Paweł II – Przyjaciel Młodych’’

 

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie w październiku został zorganizowany XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny: „Jan Paweł II – Przyjaciel Młodych”.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania postacią Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II oraz rozwój zdolności twórczych.

Wpłynęło ponad 700 prac. 18 października w Szkole Podstawowej nr 4 został rozstrzygnięty konkurs. Odbyła się uroczysta Msza Święta, następnie wszyscy przeszli do gmachu sali gimnastycznej gdzie odbyło się przedstawienie.

Następnie wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Wśród nagrodzonych osób znalazły się uczennice naszej szkoły. Nagrody uzyskały:

kategoria klas I-III

Kornelia Dziuba,

Julia Słomka,

Jagoda Wasak z kl. II

kategoria klas IV-VII

Zuzanna Mazurek z kl. VII

            Uczennice przygotowała p. Aneta Turzańska.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

 


Dzień Edukacji Narodowej

    W związku z obchodzonym  w Polsce Dniem Edukacji Narodowej 13.10.2017 r.  cała społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie uczcić ten szczególny dla nas dzień. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 odśpiewaniem hymnu Szkoły i wprowadzenia sztandaru. Następnie  P. Dyrektor Ludmiła Romaneczko powitała serdecznie gości, w tym emerytowanych pracowników szkoły oraz całą społeczność szkolną i podziękowała za obecność wszystkim zgromadzonym. Pani dyrektor złożyła również życzenia satysfakcji z pracy i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Jako kolejna głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców P. Edyta Mazurek, która przekazała wyrazy wdzięczności nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za ich zaangażowanie, życzliwość i pomoc uczniom, po czym rodzice wręczyli kwiaty pracownikom szkoły. Później pani dyrektor oddała głos uczniom. Przed przedstawieniem, w zastępstwie za chorego przewodniczącego SU przemówienie wygłosiła Julia Przysiadła, dziękując i składając najserdeczniejsze życzenia dla nauczycieli i pracowników oświaty z okazji ich święta.
    Uczniowie klas V-VI pod opieką P. Bogdana Wójcika i z pomocą P. Agnieszki Poniatowskiej  - Chudziak  przygotowali część artystyczną mającą na celu przedstawienie jak trudna, lecz ważna jest praca nauczyciela. Na początku Maja Sadurska, wykazując się  talentem muzycznym, zaśpiewała piosenkę pt. ,,Karuzela”. Potem młodzież pięknie recytowała wiersze, a w następnej  części występu bardzo dobrze zagrała scenki ze szkolnych lekcji. Publiczność rozbawił Szymon Włosek, który wcielił się w rolę woźnego ogłaszającego przerwy i lekcje. Nasi młodzi aktorzy świetnie się spisali i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po zaśpiewaniu przez wszystkich uczniów klas IV-VII piosenki pt. ,,14 października” wychowankowie wręczyli swoim opiekunom wykonane własnoręcznie laurki.

    Następnie pani dyrektor odczytała list z życzeniami od P. Teresy Misiuk  – Lubelskiego Kuratora Oświaty, a później wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Wszystkim nagrodzonym serdecznie pogratulowała, a zebrani gorąco ich oklaskiwali.
    Gdy akademia się, zakończyła sztandar został wyprowadzony, a nauczyciele udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców ich podopiecznych.
    Jeszcze raz składamy serdeczne życzenia, bo to dzięki Wam zdobywamy doświadczenie i coraz to nowe umiejętności. Wszystkiego najlepszego!


 dodały: Julia Przysiadła i Natalia Przysiadła, kl. VI
Nagrodzeni i odznaczeni nauczyciele naszej szkoły:

     Nagroda Dyrektora Szkoły
1. mgr Ewa Całka - odebrała na uroczystości gminnej w Szkole Podstawowej w Łucce
2. mgr Ewa Zybała - odebrała w Szkole Podstawowej w Wólce Rokickiej
3. mgr Bogdan Wójcik odebrał na uroczystości gminnej w Szkole Podstawowej w Łucce

       Nagroda Ministra Edukacji Narodowej
mgr Ludmiła Romaneczko - odebrała w Kancelarii Rady Ministrów w Warszawie
    Medal Komisji Edukacji Narodowej
mgr Bogdan Wójcik -  odebrał na uroczystości wojewódzkiej w Lublinie


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

(ang. World Multiplication Table Day)

Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym roku do akcji zgłosiło się 3 885 szkół!

            Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Udział w akcji jest bezpłatny. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Akcja szczyci się patronatem UNESCO (ONZ dla Wychowania i Kultury).

            W roku szkolnym 2017/2018 przystąpili do akcji również uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej. Zorganizowała ją p. Małgorzata Liszewska. Dnia 29 września 2017 r. nasi czwartoklasiści przypominali i utrwalali sobie znajomość tabliczki mnożenia, a następnie rywalizowali o tytuł mistrza. Mistrzem klasy została Dorotka Wójcik,  która otrzymała dyplom.

dodała: ML


Bezpieczna droga

 

        Dnia 11.10.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III  z aspirantem Andrzejem Ochalskim-  dzielnicowym. Pan policjant zwrócił uwagę dzieciom na bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Przypomniał w jaki sposób muszą być zabezpieczone, gdy podróżują samochodem. Rozmawiał również na temat ich zachowania w szkole oraz w stosunku do kolegów.

Podczas spotkania zaprezentował dzieciom film pt. „Bezpieczna droga”. Dzieci oglądając film odgadywały prawidłowe odpowiedzi na pytania zadawane w filmie. Bardzo dobrze radziły sobie
i były bardzo zadowolone. Na zakończenie zostały obdarowane egzemplarzami planu lekcji, na którym wypisane były prawidłowe zasady poruszania się po drogach.           

      Pan Policjant odwiedził również dzieci z młodszego i starczego Oddziału Przedszkolnego, gdzie został owacyjnie przyjęty. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały gościa i zadawały pytania. Na pytania ze strony policjanta odpowiadały bardzo mądrze i dojrzale. Podawały przykłady z własnego doświadczenia. Wiedziały jak zachować się w sytuacji kiedy atakuje pies. Przypomniano jak wygląda „pozycja żółwia” i ją zademonstrowano.

            Na koniec pan policjant obiecał, że jeszcze raz odwiedzi dzieci i nagrodzi tych, którzy
w każdej sytuacji zachowują się grzecznie i odpowiedzialnie.

                                                                                                                      J.K. i J.Cz.


Dzień Chłopca

 

  Dnia 4.10.2017 r. w naszej szkole chłopcy z OP 3-4-latków, OP-6-latków oraz klas I-III mieli swoje święto.

  Każda grupa w swojej klasie przygotowała z pomocą rodziców wspaniałe upominki i poczęstunek.

  Były życzenia i piosenki. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami włączyły się w przygotowania, aby ten dzień był wesoły i atrakcyjny.

  Dopełnieniem była wspaniała dyskoteka, na której wszyscy bawili się tworząc kółka, węże i wspólnie śpiewając.
      
  Podsumowując jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego chłopcom naszej szkoły.


MISTRZOWIE  TECHNIKI CZYTANIA

 

Na początku października br. w naszej szkole zostało przeprowadzone badanie, kto czyta najszybciej. Zadaniem uczniów było przeczytanie bezbłędnie jak największej liczby słów w ciągu minuty. Badaniu zostali poddani uczniowie klas II – VII.

Najszybciej czytającymi uczniami okazali się:

 

Ø   w klasie II:

Filip Kusio                     – 78 wyrazów

Magdalena Tymejczuk   – 74 wyrazy    

Julia Urban                    – 66 wyrazów

Amelia Wójtowicz          – 66 wyrazów

 

Ø   w klasie III:

 Hubert Pietrzela             – 64 wyrazy

 Iga Jakubczak                  – 63 wyrazy

 Michał Przysiadły           – 63 wyrazy  

 

Ø   w klasie IV:

Martyna Sowik                  – 102 wyrazy

 Szymon Kot                       98 wyrazów

 Dorota Wójcik                    92 wyrazy 

 

Ø   w klasie V:

Julian Pieczywek             – 101 wyrazów

 Jakub Drzewiecki              97 wyrazów

 Jakub Topyła                    90 wyrazów

 

Ø   w klasie VI:

Natalia Przysiadła           – 136 wyrazów

 Julia Przysiadła              – 132 wyrazy

 Szymon Włosek              – 125 wyrazów  

 

Ø   w klasie VII:

Igor Bocheński               – 142 wyrazy

Hubert Wasak                 – 132 wyrazy

Nina Muciańska              – 127 wyrazów  

 


MISTRZOWIE ORTOGRAFII

    Uczniowie klasy IV i V we wrześniu 2017 r. brali udział  w I edycji szkolnego konkursu „I  ty możesz zostać mistrzem ortografii”. Napisali sześć dyktand składających się ze zdań z trudnościami ortograficznymi.
    W rywalizacji indywidualnej najlepsi okazali się:

I miejsce

Klaudia Kowalak

Martyna Sowik

kl. IV

kl. IV

średnia

średnia

5,5

5,5

II miejsce

Dorota Wójcik

kl. IV

średnia

5,3

III miejsce

Julian Pieczywek

kl. V

średnia

4,3

IV miejsce

Paulina Caban

kl. IV

średnia

4,0


    We współzawodnictwie międzyklasowym wyniki przedstawiają się następująco:

        klasa IV          średnia         3,5,

        klasa V           średnia         2,2
 
                                        GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
 

 Dodała: Ortografka


Podchody piątoklasistów

 

            W dniu 29 września 2017 r. korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy V naszej szkoły wraz z opiekunem p. Bogdanem Wójcikiem uczestniczyli w wycieczce rowerowej do kopalni piasku w pobliżu Rokickiego lasu. Kopalnia stanowi znakomite miejsce do zabawy w podchody, co było celem naszej wycieczki.

Pierwszym punktem programu była przejażdżka rowerowa do Rokitna. Następnie w naszej kryjówce rozpaliliśmy ognisko, a potem zbadaliśmy  teren zabawy. Gdy ognisko zaczęło się porządnie palić, wzięliśmy się do pieczenia kiełbasek,  aby przed podchodami się nabrać sił . Po zjedzeniu posiłku ustaliliśmy zasady gry i podzieliliśmy się  na dwie drużyny. Jedna grupa uciekała, a druga ją goniła. Ta drużyna, której zadaniem był pościg,  została jeszcze pięć minut w bazie. Po tym czasie mogliśmy rozejść się i szukać przeciwnej drużyny. Dwie osoby zostały,  aby pilnować ogniska. Zbierały drewno i podsycały  ogień.

W pierwszej turze wygrali szukający.  Gdy wiadomo już było,  kto zwyciężył, wróciliśmy do naszej bazy i rozpoczęliśmy kolejną rundę. Drużyny zmieniały zadania: raz jedna chowała się, a następnie stawała się grupą ścigającą.   W kolejnej tirze było na odwrót. Gdy zakończyliśmy podchody,  zgasiliśmy starannie ognisko. 

Na koniec robiliśmy jeszcze zdjęcia, a potem wróciliśmy do domu. Podchody wydają się nietrudną zabawą, ale jest tam dużo biegania i skakania, więc można się zmęczyć.  Mimo wysiłku wyprawa bardzo nam się podobała.

dodała: Natalia Wach, kl. V

 


otrzESINY I DZIEŃ CHŁOPAKA

W NASZEJ SZKOLE

                        Dnia 28.09.2017r. o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się dyskoteka klas IV – VII,  z okazji Dnia Chłopaka. Jak co roku w czasie zabawy klasa IV razem z ich wychowawczynią p. Anną Weremczuk musieli przejść otrzęsiny. Tym razem przygotowywała je klasa VII z pomocą p. Ewy Zybały.

                        Pierwszym  zadaniem czwartoklasistów było zjedzenie banana, a następnie popicie go napojem gazowanym, jakim był sprite. W tym czasie odważni uczniowie wylosowywali numerki, do których były przypisane zadania – głównie zagadki. Kolejnym wyzwaniem okazało się  zjedzenie smalcu ze skwarkami i octem. W następnej części otrzęsin Szymon Kuchciak wykazał się umiejętnością pieczenia, przygotowując dla czwartoklasistów babeczki z wasabi, które wszyscy docenili. Otrzęsiny zakończył tor przeszkód ze skakanek. Klasa IV wkroczyła do grupy ”starszaków”. To niezapomniana chwila dla naszych młodszych kolegów i koleżanek.

                        Po przeżytych wrażeniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal na poczęstunek, gdzie dziewczęta wręczyły chłopcom upominki z okazji Dnia Chłopaka. Po niedługim czasie wszyscy znowu wrócili na salę, aby uczestniczyć w wyborach na najsympatyczniejszego chłopca w szkole. W tym konkursie brali udział:

- Jakub Filanowski      kl. IV

- Dawid Caban            kl. V

- Szymon Czubacki     kl. VI

- Jakub Lipski              kl. VII

Konkurs składał się z kilku konkurencji:

1.    Wymyślenie rymowanki w ciągu trzech minut z użyciem podanych wyrazów: sowa, głowa, dziupla.

2.    Rzucenie woreczka do hula hop z odległości 5-ciu metrów.

3.    Manekin Challange – gdy gra muzyka należy tańczyć, natomiast kiedy zaprzestanie -  udawać manekina (stać bez ruchu).

Najlepiej spisał się Jakub Lipski, otrzymując miano najsympatyczniejszego chłopca w szkole.

            Po wszystkich konkurencjach dalej trwała dyskoteka, do której przyłączyli się również nauczyciele.Jednak to dzięki naszym kolegom Szymonowi Włoskowi i Kubie Leckiemu, którzy obsługiwali sprzęt zabawa była udana, a muzyka porywała każdego do tańca. Opiekę nad uczniami sprawowali :p. Anna Weremczuk, p. Ewa Zybała, p. Bogdan Wójcik oraz p. Jagoda Wielgos.

            Serdecznie dziękujemy opiekunom oraz uczniom za wspaniałą zabawę !

 

dodały: Julia Przysiadła i Natalia Przysiadła


Wyróżnienie piątoklasisty

        

         27 września 2017 roku podczas sesji Rady Gminy Lubartów odbyło się podsumowanie współzawodnictwa szkół naszej gminy. Podczas tej uroczystości uczeń klasy piątej Jakub Drzewiecki uzyskał wyróżnienie za zajęcie IX miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym. Do zawodów przygotowywał go P. Bogdan Wójcik - nasz nauczyciel wychowania fizycznego. W trakcie spotkania Kuba z rąk Pana Wójta Krzysztofa Kopyścia otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

         Cieszymy się bardzo z sukcesu Kuby i gratulujemy!

dodał: A.P.


SPRZĄTANIE SWIATA

           Dnia 26.09.2017 roku pod opieką wychowawców uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki na śmieci wybrali się do miejscowości: Rokitno, Wólka Rokicka i Wolka Rokicka Kolonia w celu posprzątania terenu. Został on wyznaczony każdej z siedmiu grup. Tradycyjnie uczniowie klas I-III udali się do Wólki Rokickiej, a klasy IV-VII do Rokitna. W tej niezwykle potrzebnej dla środowiska akcji nasza szkoła bierze udział co roku od wieli lat. Worki i rękawiczki otrzymaliśmy z Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. W czasie sprzątania zebraliśmy łącznie 13 worków śmieci, większość klas po dwa worki, klasa piąta zebrała trzy.
           Sprzątanie świata w Polsce zostało zapoczątkowane w 1994 roku dzięki Mirze Stanisławskiej - Meysztowicz. Ten zwyczaj trwa do dziś, a jego patronem jest Fundacja Nasza Ziemia. Los naszego świata zależy od ludzi, dlatego też segregujmy śmieci i wyrzucajmy je w przeznaczone miejsca, jakimi są kontenery oraz składowiska odpadów. Jest to wzór dla dzieci jak również dla starszych, aby dbać o naszą planetę Ziemię   i swoimi czynami  nie pozwolić na zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy.

                              dodały: Natalia Przysiadła i  Julia Przysiadła       


„Dzień Przedszkolaka”

    20 września to dzień, w którym przedszkolaki w całej Polsce mają swoje święto. W naszej szkole dzieci z oddziału 3-4 latków oraz oddziału 6- latków także obchodzili to święto. Tego dnia dzieci miały zapewnione wiele atrakcji. Były wspólne zabawy, gry, tańce przy ulubionych piosenkach oraz wspólna zabawa balonami w kształcie kwiatków oraz mieczy.

                                                                                                                           K.Keller

WAKACYJNE  REMONTY

    W związku z reformą oświaty wprowadzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej od 1 września 2017 r. w naszej szkole zwiększyła się liczba oddziałów do dziewięciu. Uczniowie uczęszczają do 2 oddziałów przedszkolnych i siedmiu klas. Aby przygotować budynek szkoły na te zmiany, konieczne były remonty.
    W trakcie wakacji zostały pomalowane 4 sale lekcyjne (obu oddziałów przedszkolnych, klasy I oraz klasy V). Wycyklinowano także parkiet w sali zerówki, która obecnie bawi się i uczy na parterze obok swoich młodszych kolegów zgodnie z wymaganiami bhp. Dla naszych pierwszaków zostały również zakupione nowe meble: szafy i półki pasujące do kolorystyki ścian.
    Zmieniło się również wejście do szkoły. Gruntownie zostały przebudowane schody. Teraz możemy wchodzić po solidnych bezpiecznych stopniach, które nie grożą poślizgnięciem.   Zostały one również dostosowane dla osób niepełnosprawnych i wyposażone w długi podjazd z wygodnymi poręczami. Przebudowa została sfinansowana ze środków Gminy Lubartów oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


dodała: A. Terlik


 

                                        Żegnaj lato, witaj szkoło!

 

            Dnia  04.09. 2017 r. pożegnaliśmy na  dziesięć miesięcy wakacje, a powitaliśmy szkołę. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się w kościele św. Stanisława w Wólce Rokickiej na mszy świętej, którą celebrował ksiądz proboszcz Krzysztof Krzyszczak.

            Po przybyciu do szkoły rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor Ludmiła Romaneczko serdecznie powitała wszystkich zebranych: gości, uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Anita Kusio, dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie, ksiądz kanonik Stanisław Kryszczuk i przewodnicząca Rady Rodziców – p. Edyta Mazurek.

Następnie poczet sztandarowy tj. Igor Bocheński, Julia Przysiadła oraz Rozalia Zieleńczuk wprowadzili sztandar, a cała społeczność odśpiewała hymn  szkoły przy akompaniamencie p. Agnieszki Poniatowskiej-Chudziak.  Po hymnie pani dyrektor odczytała list nadesłany przez Wojewodę Lubelskiego oraz p. Teresę Misiuk – Kuratora Oświaty w Lublinie. Jako kolejna głos zabrała p. Kusio, która odczytała list od Wójta Gminy Lubartów z życzeniami dla uczniów, nauczycieli i rodziców na nowy rok szkolny.    Po życzeniach obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy VII pod opieką pani Ewy Zybały.  Nasi najstarsi koledzy recytowali wiersze, których tematem było pożegnanie beztroskiej zabawy wakacyjnej i powitanie szkoły. Wśród występujących największe wrażenie zrobił Szymek Kuchciak, wspaniale śpiewając.  Ładnie deklamowały swoje utwory Zuzia Mazurek, Rozalka Zieleńczuk i Nina Muciańska. Po występie siódmoklasistów zabrał głos przewodniczący SU – uczeń kl. VI Szymek Czubacki, który uczniom i pracownikom szkoły życzył sukcesów i satysfakcji w pracy w nowym roku szkolnym.

W kolejnym punkcie programu Pani dyrektor poruszyła sprawy organizacyjne: przedstawiła całe grono pedagogiczne, w tym kilka nowych osób, zapoznała z kalendarzem roku szkolnego 2017/18, poinformowała o wakacyjnych remontach i wprowadzeniu dziennika elektronicznego. Później głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, składając życzenia z okazji rozpoczęcia nauki. Po wyprowadzeniu sztandaru i pierwszym dzwonku udaliśmy się do sal lekcyjnych, aby spotkać się z wychowawcami. 

dodała: A. Terlik

 

  
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. BOLESŁAWA PRUSA W WÓLCE ROKICKIEJ

INFORMUJE, ŻE

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ODBĘDZIE SIĘ 4 WRZEŚNIA 2017 roku:

 godz. 9.00  – MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE W WÓLCE ROKICKIEJ,

godz. 10.00 – INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W BUDYNKU SZKOŁY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW
 I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
      Projekt i wykonanie: adamP.